Sektördeki 10 yıllık endüstriyel mutfak satış tecrübesinden sonra 2005 yılında ticari buzdolabı satış ve teşhir hatlarının üretimini yapmak üzere Domino Soğutma Endüstriyel Mutfak şirketi kurulmuştıur. Devam eden yıllarda sadece dolap üretimi değil, genel mekan tasarımı ve uygulamasını da bünyemiz içine almış bulunuyoruz.

Projelerimizde önceliğimiz her zaman kullanıcılarımızın fikirleri ve hayalleridir.Her projenin kendine ait tasarım hikayesi vardır. Bu hikayeler Domino'da çağdaş ve görsel estetik temel alınarak şekillenir. Farklı hisler,farklı deneyimler kullanıcılarımızın fikirleri ile harmanlanır. Projenin başında ve sonunda hem ekip hem de kullanıcılarımızın hayallerinde ki kusursuz mekanın temel taşlarını titizlikle planlayıp hayata geçirerek çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Kafe, pastane, fırın, restoran, butik otel, kiosk, ofis, endüstriyel mutfak tasarım ve paslanmaz ürün gruplarının üretimini yapmaktayız. Mekanlardaki farklı konseptlerde görsel estetiği ve fonksiyonelliği harmanlıyoruz. Yaptığımız işlerde yaratmak istediğimiz algı herkesin kendinden birşeyler bulabileceği, mekanın atmosferinde huzuru hissedebileceği, ortak bir noktada tüm detayların buluştuğu ve şekillendiği bir kurgu yaratabilmektir.

Yurt içi yurt dışı farketmeksizin bize başvuran müşterilerimizin öncelikle mekan ölçüleri alınıp fotoğraflanır ve bu ön görüşme de istek ve arzularına göre autocad ortamında iki boyutlu ana yerleşim planı çizilir ardından ileriki görüşmede mimari ekibimiz ve müşterilerimiz bir araya gelerek onların genel istekleri ile tasarım ögeleri birleştirilir. 3 boyutlu programlar kullanılarak mekanın iç ve dış görselleri hazırlanır. Fiyatlandırma aşaması bittikten sonra uygulama projeleri; o proje de çalışacak bütün ekipler için ayrı ayrı çıkartılır. Sonrasında bu ekiplere proje üzerinde anlatılır ve proje hayata geçer.

Projenin türüne göre tasarımı etkileyen bazı esaslar vardır ama genel olarak uygulamanın dekoratif anlamda göze hoş gelmesi kadar ergonomik ve ekonomik faktörleri önem sırasında eşit derecede uygulamak bizim en önemli faktörümüzdür. Tüketimin yanı sıra içerisinde uzun ve keyifli zaman geçirebilmekte ön plana taşıdığımız bir durumdur. Kullanışlılık, minimum çalışan, maximum işlevsellik bizim için esastır.

Mekanların iki boyutlu çizimlerinden sonra genel istekler doğrultusunda çizilen renderlar sayesinde bütün malzemeler renk ve dokular ortaya çıkıyor. Yatırımcının hayalini gerçekleştirmek çok keyifli bir süreç haline geliyor. Yatırımcı ve ekibimizin kaliteli ve verimli zaman geçirmesi en önemli unsur. Beraber bu aşamaları bitirtikten sonra %100 e yakın maliyet hesaplamaları yapılıyor. Bu aşamadan da geçtiğimiz taktirde projemiz hayata geçiyor.

Endüstriyel mutfak tasarımında genel hijyen ve ergonomi kurallarının çok dışına çıkmadan o mutfağı kullanacak şefin özel isteği ve zamanla alışılagelmişlikleri göz önünde tutularak beraber yerleşim planı yapılıyor. Çünkü endüstriyel mutfak şefleri bu işe ilk başladıkları günden mevcut konumlarına gelene kadar alıştıkları çalışma düzenini sürdürmek istiyorlar.bÇoğu zaman ufak müdahalelerde bulunarak genel mutfak şartlarına bunu adapte etmeye çalışırız.

2015’den buyana içerinde 1200'ün üzerinde servis ve satış hattı, mekan tasarım, endüstriyel mutfak işleri yaptık. Ancak son dönemler de bizim de keyif alarak tasarladığımız ve sonuncudan gurur duyduğumuz mekanlar; Zennup, Badei ocakbaşı, Kardelen cidde mağazası, Almanya eat and fresh, Bursa'daki birçok bilindik mekanlar.

Birbirini takip eden ve kimliksiz uygulamalar bazen bizi üzüyor. Ancak arada cesur ve her türlü yeniliği içinde barındıran; uygulama planı ve materyeli açısından göz dolduran mekan tasarımları da var tabiki..

Geleceği de devamlı bizde dahil olmak üzere globalleşen mekan tasarımlarında avrupa etkisinin yanı sıra artık kendi özbenliğimizde bu kadar kültürel mirası olan ülkenin kendine özgü tasarımları olması gerektiğine inanıyoruz.

Lıttle caesars firması ile ortak yürüttüğümüz pizza bus projesi dünya da bir ilk olarak geçtiğimiz aylarda hizmete girmiştir. Sur yapı avm lerde Özgen expres kiosk uygulamalarımız ve ünlü şef Ömür Akkor için tasarladığımız Zennup 1844 proje uygulamalarını yaptık.

Sektörde 23 yıldır kaliteli malzeme ve hizmet verdik. Bunun sonucunda çok iyi dostlar kazandık. Bundan sonraki hedefimiz de daha fazla dostlar kazanmak.